Главная страница » Магазин » 8002720939 Centrifugal Fan, 24 V dc, 33cfm, DC Operation, 97mm Hirschmann
8002720939 Centrifugal Fan, 24 V dc, 33cfm, DC Operation, 97mm Hirschmann
9470,00 ₽
Артикул:
8002720939
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
Use this centrifugal fan or blower from RS PRO to recirculate and convey air. It's commonly used in air conditioners and air conveyor systems.
| Вес, г | 160 |
| Air Flow | 33cfm |
| Noise Level | 56dB(A) |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Static Pressure | 1.1in/H2O |
| Bearing Type | Ball |
| Blower Type | Blower |
| AC or DC Operation | DC |
| Maximum Current | 780mA |
| Fan Speed | 4000rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Mounting hole diameter | 4.5mm |
| Commutation Type | Brushless |
| Sensor Type | Tachometer, Temperature |
| Termination Type | Lead Wire |
Детали
| Бренд | RS Pro |
|---|
