Главная страница » Магазин » 8005184091 OD6025-48HB, DC Fans DC Fan, 60x60x25mm, 48VDC, 28CFM, 0.07A, 30dBA, 4200RPM, Dual Ball, 2xWire 24AWG Hirschmann
8005184091 OD6025-48HB, DC Fans DC Fan, 60x60x25mm, 48VDC, 28CFM, 0.07A, 30dBA, 4200RPM, Dual Ball, 2xWire 24AWG Hirschmann
2920,00 ₽
Артикул:
8005184091
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
The ORION FANS OD6025-48HB is a high-quality, durable DC fan specifically designed for 48V applications. With a size of 60x25mm, this compact fan provides efficient cooling with a flow rate of 28 cubic feet per minute (cfm). Equipped with high-performance ball bearings, this fan offers quiet operation and improved longevity. Whether used in industrial machinery or electronics, the OD6025-48HB guarantees optimal cooling performance and reliably maintains the desired temperature.
| Вес, г | 69 |
| Потребляемая мощность, Вт | 3.4 |
| Noise Level | 30 dB |
| Special Features | None |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 60×60 |
| Рабочее напряжение,В | 48 |
| Толщина,мм | 25 |
| Питание | 2pin |
| Brand | Orion Fans |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | Orion Fans |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Auto Restart, Polarity Protection |
| Current Type | DC |
| Power Rating | 3.4 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -20 to 75 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Fan |
| COO | TW |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 28 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 48 V |
| Единица измерения | шт |
| Pressure Type | 6 mmAq |
| Частота вращения,об./мин. | 4200 |
| Производительность,м.куб./мин. | 28 |
| Шум, дБA | 30 |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|
