Главная страница » Магазин » 8005184135 OD8038-24HB-VXC, DC Fans DC Vane Axial Fan, High Static Pressure, 80x80x38mm, 24VDC, 99CFM, Ball, Wire Hirschmann
8005184135 OD8038-24HB-VXC, DC Fans DC Vane Axial Fan, High Static Pressure, 80x80x38mm, 24VDC, 99CFM, Ball, Wire Hirschmann
3770,00 ₽
Артикул:
8005184135
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
VA DC Vane-Axial Fans Orion Fans VA DC Vane-Axial Fans are available in the most popular frame sizes and feature exceptional airflow in applications with extremely high static pressure. These fans maximize airflow in nearly sealed enclosures. The VA DC fans feature a polarity-protected brushless DC motor with auto restart, dual ball bearing system, and are available with all Orion Fans special function options. Orion Fans VA DC Vane-Axial Fans are ideal for networking and telecommunications equipment, industrial electronic cabinets, and medical imaging equipment with high power loads.
| Вес, г | 182 |
| Потребляемая мощность, Вт | 13 |
| Noise Level | 57 dB |
| Special Features | None |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 80×80 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 38 |
| Brand | Orion Fans |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | Orion Fans |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Auto Restart, Polarity Protection |
| Current Type | DC |
| Power Rating | 13 W |
| Termination Style | Wire Leads |
| Type | Vaneaxial |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Fan |
| COO | CN |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 99 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Pressure Type | 0.81 in H2O |
| Частота вращения,об./мин. | 6300 |
| Производительность,м.куб./мин. | 99 |
| Шум, дБA | 57 |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|
