Главная страница » Магазин » 8021384014 Вентилятор Ebmpapst 4112N/2H3 12V DC 1.8A 22W 120×38 3pin () Hirschmann
8021384014 Вентилятор Ebmpapst 4112N/2H3 12V DC 1.8A 22W 120×38 3pin () Hirschmann
15530,00 ₽
Артикул:
8021384014
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
• DC Fan with electronically commutated external rotor motor. • Electronic protection against reverse polarity, blocking and overloading by PTC-resistor, partially impedance protected.
| Вес, г | 390 |
| Air Flow | 310m³/h |
| Noise Level | 65dB |
| Series | 4100N |
| Supply Voltage | 12 V dc |
| Размеры рамы,мм | 120×120 |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 38 |
| Питание | 3pin |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Speed Signal, Open Collector Output |
| Airflow | 182 CFM(5.2 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 38 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Noise | 65 dBA |
| Operating Supply Voltage | 12 VDC |
| Power Rating | 19.5 W |
| Termination Style | Wire Leads-3 |
| Type | Tubeaxial |
| Width | 119mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Power consumption | 21.6W |
| speed | 6000 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| AC or DC Operation | DC |
| Maximum Current | 1.8A |
| Fan Speed | 6000rpm |
| Sensor Type | Tachometer |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
