Главная страница » Магазин » 8035597659 Вентилятор Sanyo Denki San Ace 140W 9WL1424H5002 24V DC 0.55A 140X51 3pin () Hirschmann
8035597659 Вентилятор Sanyo Denki San Ace 140W 9WL1424H5002 24V DC 0.55A 140X51 3pin () Hirschmann
5670,00 ₽
Артикул:
8035597659
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
IP68 Rated Fans for Driver Comfort Applications
Sanyo Denki provides various IP68 cooling fans and blowers that are suitable for numerous off-road applications where robust protection of the fan is vital. These IP68-rated fans are part of the cooling unit and push or pull air to the surface of the driver's seat. The blowers push air directly to blow off dust from near the driver and boast low noise and vibration, corrosion resistance, and a robust electrical design. Various sizes are available for these fans and blowers, from 40mm x 28mm to 140mm x 51mm dimensions. Sanyo Denki Driver Comfort products are ideal for lawnmowers, ATVs, tractor canopies, and other agricultural machinery.
| Вес, г | 800 |
| Series | 9WL Type |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 51 |
| Питание | 3pin |
| Brand | Sanyo Denki |
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Splash Proof, Dust Proof |
| Airflow | 173 CFM(4.9 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 51 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 12 |
| IP Rating | IP68 |
| Noise | 52 dBA |
| Operating Supply Voltage | 24 VDC |
| Power Rating | 13.2 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Axial |
| Housing Material | Aluminum |
| speed | 4100 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Tradename | San Ace 140W |
Детали
| Бренд | Sanyo Denki |
|---|
