Главная страница » Магазин » 8056038258 Вентилятор Ebmpapst 4412N 12V DC 440A 120X38 2pin Hirschmann
8056038258 Вентилятор Ebmpapst 4412N 12V DC 440A 120X38 2pin Hirschmann
5000,00 ₽
Артикул:
8056038258
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
From ebm-papst, the 4100N series is an excellent choice for cooling purposes. With a fully integrated electronic commutation, this axial fan provides a durable and smooth airflow to the device it is cooling.
| Вес, г | 270 |
| Air Flow | 205m³/h |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Noise Level | 46dB |
| Supply Voltage | 12 V dc |
| Brand | ebm-papst |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Locked Rotor Protection |
| Airflow | 121 CFM(3.4 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 38 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Noise | 46.0dB(A) |
| Operating Supply Voltage | 12 VDC |
| Power Rating | 5.5 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Tubeaxial |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F(-20 ~ 70°C) |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Width | 119mm |
| Housing Material | Plastic |
| Power consumption | 5.3W |
| speed | 3650 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 5.3 W |
| RPM | 3650 RPM |
| Voltage — Rated | 12VDC |
| AC or DC Operation | DC |
| Fan Speed | 3650rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Termination Type | Lead Wire |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
