Главная страница » Магазин » 8002224774 ADUM241D1BRWZ, Digital Isolator CMOS 4-CH 150Mbps 16-Pin SOIC W Tube Hirschmann
8002224774 ADUM241D1BRWZ, Digital Isolator CMOS 4-CH 150Mbps 16-Pin SOIC W Tube Hirschmann
480,00 ₽
Артикул:
8002224774
Категории: AC (переменный ток), Вентиляторы переменный ток, Разное
Описание
Digital Isolator CMOS 4-CH 150Mbps 16-Pin SOIC W Tube
| Mounting | Surface Mount |
| Series | ADuM241D |
| Питание | 16pin |
| Brand | Analog Devices |
| Factory Pack Quantity | 47 |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Packaging | Tube |
| Product Category | Digital Isolators |
| Product Type | Digital Isolators |
| Product | Digital Isolators |
| Subcategory | Interface ICs |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 47 |
| Type | General Purpose |
| RoHS | Details |
| Automotive | No |
| Part Status | Active |
| PPAP | No |
| ECCN (US) | EAR99 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature (°C) | 125 |
| Minimum Operating Temperature (°C) | -40 |
| Output Type | CMOS |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Maximum Operating Temperature | +125 C |
| Minimum Operating Temperature | -40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Supply Voltage (V) | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage (V) | 1.7 |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| PCB changed | 16 |
| Pin Count | 16 |
| Polarity | Unidirectional |
| Supplier Package | SOIC W |
| Typical Operating Supply Voltage (V) | 2.5|3.3|5 |
| Coupling Type | Magnetic Coupling |
| Forward/Reverse Channels | 3/1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Maximum Data Rate | 150Mbps(Min) |
| Maximum Fall Time (ns) | 2.5(Typ) |
| Maximum Power Dissipation (mW) | 2780 |
| Maximum Propagation Delay Skew (ns) | 6.1 |
| Maximum Propagation Delay Time (tPHL) (ns) | 13 |
| Maximum Propagation Delay Time (tPLH) (ns) | 13 |
| Maximum Quiescent Supply Current (mA) | 17 |
| Maximum Rise Time (ns) | 2.5(Typ) |
| Maximum Working Insulation Voltage | 849Vp |
| Minimum Common Mode Rejection (kV/us) | 75 |
| Minimum Isolation Voltage (Vrms) | 5000 |
| Standard Package Name | SO |
| Unit Weight | 0.023492 oz |
| Data Rate | 150 Mb/s |
| Forward Channels | 3 Channel |
| Isolation Type | Magnetic Coupling |
| Isolation Voltage | 5000 Vrms |
| Maximum Fall Time | 1 ms |
| Maximum Rise Time | 1 ms |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Operating Supply Current | 11.4 mA |
| Propagation Delay Time | 7.2 ns |
| Protocol Supported | SPI |
| Pulse Width | 6.6 ns |
| Pulse Width Distortion | 500 ps |
| Reverse Channels | 1 Channel |
| Shutdown | No Shutdown |
| Supply Voltage — Max | 5.5 V |
| Supply Voltage — Min | 1.7 V |
| Moisture Sensitive | Yes |
Детали
| Бренд | Analog Devices |
|---|