Описание
The UNELVENT axial plate fan has an airflow of 4.92m³/h and a supply voltage rating of 230VAC. It is a low profile plate-mounted axial fan fitted with plastic impellers along with fibreglass and single phase motor.
| Вес, кг | 9.71 |
| Air Flow | 4.920m³/h |
| Configuration | Square |
| Duct Size | 400mm |
| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Mounting | Wall Mounted |
| Noise Level | 62dB |
| Series | HCFB |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Termination Type | Lead Wire |
| Face Dimensions | 500x500x194mm |