Главная страница » Магазин » 8004985714 G2E140-AL30-48, Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 140mm Round, 115VAC, 179.5CFM Hirschmann
8004985714 G2E140-AL30-48, Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 140mm Round, 115VAC, 179.5CFM Hirschmann
59620,00 ₽
Артикул:
8004985714
Категории: Вытяжные вентиляторы, Разное
Описание
Fan Blower, Centrifugal 115VAC Rectangular — 226mm L x 247mm H (140mm Dia) Ball 179.5 CFM (5.03mВі/min) 2 Wire Leads
| Вес, кг | 3 |
| Fan Type | Blower, Centrifugal |
| Noise Level | 60 dB |
| Series | G2E140-> |
| Special Features | None |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Centrifugal Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8414.59.6560 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1(Unlimited) |
| Package | Bulk |
| Airflow | 180 CFM(5.1 m3/min) |
| Current Type | AC |
| Depth | 140 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP44 |
| Noise | 60 dBA |
| Operating Supply Voltage | 115 VAC |
| Power Rating | 130 W |
| Termination Style | Wire Leads |
| Material — Blade | Steel |
| Material — Frame | Aluminum |
| Operating Temperature | -10 to 40 °C |
| Size / Dimension | Rectangular-226mm L x 247mm H(140mm Dia) |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Weight | 6.6 lbs(3 kg) |
| Width | 130.0mm |
| Category | AC Blower |
| COO | CZ |
| Housing Material | Die-Cast Aluminum |
| Maximum Airflow | 179CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 115 V |
| Единица измерения | шт |
| Bearing Type | Ball |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
