Главная страница » Магазин » 8004985808 R2E190-RA50-21, Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Fan, 190×68.5mm Round, 115VAC, 341.4CFM, 70W, 60dBA, RadiCal Hirschmann
8004985808 R2E190-RA50-21, Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Fan, 190×68.5mm Round, 115VAC, 341.4CFM, 70W, 60dBA, RadiCal Hirschmann
20630,00 ₽
Артикул:
8004985808
Категории: AC (переменный ток), Вентиляторы переменный ток, Разное
Описание
RadiCal® Centrifugal Fans
ebm-papst RadiCal Centrifugal Fans feature backward-curved radial impellers that maximize air intake and flow channel geometries, minimizing energy losses and flow separation. The aerodynamic efficiency results in lower acoustic noise. These versatile fans from ebm-papst offer a choice of proven single or 3-phase asynchronous motors or more efficient GreenTech EC motors with continuous speed control. This combination offers a centrifugal fan that is highly efficient, flexible, and quiet.
| Вес, г | 0.01 |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Series | RadiCalВ® R2E190RA-> |
| Рабочее напряжение,В | 115 |
| Brand | ebm-papst |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Centrifugal Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8414.59.6560 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1(Unlimited) |
| Package | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Features | Backward Curved Fan Blades |
| Airflow | 341 CFM(9.7 m3/min) |
| Current Type | AC |
| Depth | 190 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP44 |
| Noise | 60 dBA |
| Operating Supply Voltage | 115 VAC |
| Power Rating | 70 W |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | UL |
| Material — Blade | Polyamide(PA), Nylon, Fiberglass Reinforced |
| Material — Frame | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Operating Temperature | -13 ~ 167В°F(-25 ~ 75В°C) |
| Size / Dimension | Round-190mm Dia |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Weight | 2.6 lbs(1.2 kg) |
| Width | 68.50mm |
| Housing Material | Plastic |
| speed | 2450 RPM |
| Ingress Protection | IP44 |
| Bearing Type | Ball |
| Tradename | RadiCal |
| Voltage Range | 100 ~ 130VAC |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
