Артикул:
Категории: Вытяжные вентиляторы, Разное
Описание
The UNELVENT axial plate fan has an airflow of 1.090m³/h and a supply voltage rating of 230VAC. It is a low profile plate-mounted axial fan fitted with plastic impellers along with fibreglass and single phase motor.
| Диаметр воздуховодов, мм | 250 |
| Air Flow | 1090m³/h |
| Configuration | Square |
| Duct Size | 250mm |
| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Mounting | Wall Mounted |
| Noise Level | 49dB |
| Series | HCFB |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Termination Type | Lead Wire |
| Face Dimensions | 315x315x187mm |