Главная страница » Магазин » 8017108237 1/2PLDES550, Humidity Indicating Desiccator, 2PLDES, Silica Gel, 16.5g Hirschmann
8017108237 1/2PLDES550, Humidity Indicating Desiccator, 2PLDES, Silica Gel, 16.5g Hirschmann
140,00 ₽
Артикул:
8017108237
Категории: Вытяжные вентиляторы, Разное
Описание
The SCS efficient desiccant begins working by absorbing airborne moisture left inside the bag when you’ve finished vacuum packaging, capturing moisture that manages to pass through the bag material.
| Series | 2PLDES |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 2811.22.5000 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| Package | Pail |
| RoHS Status | Not applicable |
| Specifications | Montmorillonte Clay, Sulphur Free |
| Maximum Operating Temperature | +93°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Desiccant Mass | 16.5g |
| Desiccant Type | Silica Gel |
| Cleaner, Treatment Type | Desiccant |
| Quantity | 550 (2.875″» L x 2.125″» W) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 75В°F (24В°C) |
| Usage | Moisture Absorption |
Детали
| Бренд | SCS |
|---|
