Главная страница » Магазин » 8026531796 AC axial fan, 230 V, 76 x 37 x 76 mm, 40 m³/h, 27 dB, slide bearing, ebm-papst 8550 TV Hirschmann
8026531796 AC axial fan, 230 V, 76 x 37 x 76 mm, 40 m³/h, 27 dB, slide bearing, ebm-papst 8550 TV Hirschmann
14880,00 ₽
Артикул:
8026531796
Категории: AC (переменный ток), Вентиляторы переменный ток, Разное
Описание
AC Axial fan, 8550 TV, EBM-PAPST
The 8550 TV axial AC fan is a type of fan that blow air along the axis of the fan-that is, the fancurved blades force air to move in parallel with the shaft on which the blades rotate. This fan can produce variable airflow and create higher flow rates than centrifugal fan.
Features
- Connection cable via 2 single strands AWG 18
- Protected against overload by impedance protection
- Direction of rotation right, viewed on the rotor
- Material housing: metal
| Noise Level | 27 dB |
| Special Features | None |
| Рабочее напряжение,В | 230 |
| ECCN | EAR99 |
| Power Rating | 12 W |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | AC Fan |
| Housing Material | Metal |
| Maximum Airflow | 23.5 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 230 V |
| Единица измерения | шт |
| Power consumption | 12 W |
| Rated voltage | 230 V |
| Sound pressure level | 27 db |
| speed | 2650 1/min |
| Type of bearing | slide bearing |
| Version | AC axial fan |
| Volume flow | 40 m³/h |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
