Главная страница » Магазин » 8027053878 Вентилятор Ebmpapst D2E097-BI56-48 230V 87/100W 0.39/0.45A Hirschmann
8027053878 Вентилятор Ebmpapst D2E097-BI56-48 230V 87/100W 0.39/0.45A Hirschmann
56180,00 ₽
Артикул:
8027053878
Категории: AC (переменный ток), Вентиляторы переменный ток, Разное
Описание
The EBM-PAPST part D2E097-BI56-48 is a high-quality AC blower that is designed for powerful and efficient air movement. With its centrifugal design and ball bearing system, this blower delivers strong air flow while maintaining smooth and quiet operation. It operates at a voltage of 230V and has a compact size of 180 x 162 x 165mm, making it versatile for various applications. Whether you need it for cooling electronics, ventilation systems, or industrial processes, this blower is built to provide reliable performance. Trust EBM-PAPST for the best in AC blower technology.
| Вес, кг | 1.5 |
| Noise Level | N/A |
| Series | D2E097 |
| Special Features | None |
| Рабочее напряжение,В | 230 |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Centrifugal Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Dual Inlet |
| Airflow | 256 CFM(7.2 m3/min) |
| Current Type | AC |
| Depth | 180 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Noise | 57 dBA |
| Operating Supply Voltage | 230 VAC |
| Power Rating | 87 W |
| Operating Temperature | -10 to 40 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | AC Blower |
| COO | DE |
| Housing Material | Galvanised Sheet Steel |
| Maximum Airflow | 256CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 230 V |
| Единица измерения | шт |
| speed | 1950 RPM |
| Bearing Type | Ball |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
