8032867515 Вентилятор Ebmpapst A2E170-AF23-02 230V 50/60Hz 0.23/0.23A 47/53W 2700/3150min-1 4pin () Hirschmann
Описание
Описание A2E170-AF23-02 — это осевой вентилятор переменного тока. Длина вентилятора составляет 170 мм, ширина 170 мм.
Вес, кг 1.2
Fan Type Tubeaxial
Series A2E170
Рабочее напряжение,В 230
Brand ebm-papst
Manufacturer EBM-PAPST
Product Category AC Fans
Product Type AC Fans
Subcategory Fans, Blowers & Accessories
ECCN EAR99
HTSUS 8414.59.6590
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Package Bulk
Features Capacitor, Thermal Overload Protector(TOP)
Current Type AC
Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity 1
IP Rating IP44
Termination Style Wire Leads
Type Axial
Approval Agency CE, EAC
Material — Blade Aluminum
Operating Temperature 140В°F(60В°C)
Size / Dimension Round-170mm Dia
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Width 65.00mm
Impeller material aluminium
Kind of fan axial
Leads lead x4
Type of fan AC
COO DE
RoHS Yes
Supplier Standard Pack 1
Единица измерения шт
Current Rating (Amps) 0.230A
Ingress Protection IP44
Current Rating 0.23A
Fan dimensions Ø170x65mm
Colour black
Frequency 50Hz
Cable length 0.45m
Kind of motor 1-phase
Diameter 170 mm