Главная страница » Магазин » 8002725624 01883.9-00, Filter Fan Plus FPO Series Filter Fan, 115 V ac, AC Operation, 310m³/h Filtered, 581m³/h Unimpeded, IP54, 257 x Hirschmann
8002725624 01883.9-00, Filter Fan Plus FPO Series Filter Fan, 115 V ac, AC Operation, 310m³/h Filtered, 581m³/h Unimpeded, IP54, 257 x Hirschmann
64620,00 ₽
Артикул:
8002725624
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
The Filter Fan Plus series has been designed to optimise climate efficiency within enclosures and cabinets containing electronic/electrical components.
| Вес, кг | 2.97 |
| Configuration | Rectangular |
| Noise Level | 68dB(A) |
| Series | Filter Fan Plus FPO |
| Supply Voltage | 115 V ac |
| Manufacturer | STEGO |
| IP Rating | IP54 |
| Operating Temperature | -25…65°C |
| Fan efficiency | 581m3/h |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Leads | clamps 3×2.5mm2 |
| Type of fan | AC |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating | 0.7A |
| AC or DC Operation | AC |
| Fan dimensions | 254x173x223mm |
| Frequency | 60Hz |
| Mounting hole diameter | 223x223mm |
| Termination Type | Clamp |
| Manufacturer series | FPO 018 |
| Face Dimensions | 257x257mm |
| Face Width | 257mm |
| Filtered Air Flow | 310m³/h |
| Input Current | 700mA |
| Input Power Rating | 81W |
| Unimpeded Air Flow | 581m³/h |
Детали
| Бренд | Stego |
|---|
