Главная страница » Магазин » 8009694835 Cotton, PET Pleated Panel Filter, G4 Grade, 8 MERV Rating, 292 x 292 x 45mm Hirschmann
8009694835 Cotton, PET Pleated Panel Filter, G4 Grade, 8 MERV Rating, 292 x 292 x 45mm Hirschmann
2940,00 ₽
Артикул:
8009694835
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
High capacity HVAC pleated panel filters are designed to operate under the most testing conditions. The extra high filter media pleat count (15 pleats per 300 mm) delivers outstanding filter life.
| Вес, кг | 2.5 |
| Colour | Green |
| Filter Type | Pleated Panel |
| Actual Dimensions | 292x292x45mm |
| Media Material | Cotton, PET |
| Nominal Dimensions | 12x12x2in |
| Actual Width | 292mm |
| Case Material | AquaKote |
| Filter Grade | G4 |
| Final Pressure Drop | 200Pa |
| Initial Pressure Drop | 52Pa |
| Maximum Air Flow | 798m³/h |
| Nominal Width | 12in |
| Filter MERV Rating | 8 |
| ISO 16890 Class | ISO-C-85 |
Детали
| Бренд | RS Pro |
|---|
