Главная страница » Магазин » 8049646090 11611101055 Series Filter Fan, 230 V ac, ac Operation, 14m³/h Filtered, 19 → 24m³/h Unimpeded, IP55 Hirschmann
8049646090 11611101055 Series Filter Fan, 230 V ac, ac Operation, 14m³/h Filtered, 19 → 24m³/h Unimpeded, IP55 Hirschmann
16400,00 ₽
Артикул:
8049646090
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
The Pfannenberg Filter fan is engineered for efficient thermal management in industrial settings. It offers protection against dust and water splashes, ensuring reliability in challenging environments. This filter fan provides effective ventilation to maintain optimal operating temperatures for sensitive equipment. With its robust design and energy-efficient performance, it is ideal for a wide range of industrial applications. It is the culmination of 60 years experience in thermal management. Using filter fans is the most efficient and cost-effective way to remove heat from the electrical cabinet at ambient temperatures below target internal.
| Noise Level | 33dB(A) |
| Series | 11611101055 |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Brand | Pfannenberg |
| IP Rating | IP55 |
| AC or DC Operation | ac |
| Face Dimensions | 109x109x66mm |
| Filtered Air Flow | 14m³/h |
| Input Current | 70mA |
| Input Power Rating | 12W |
| Unimpeded Air Flow | 19 → 24m³/h |
Детали
| Бренд | PFANNENBERG |
|---|
