Главная страница » Магазин » 8050012908 11843101055, PF 43000 EMC Series Filter Media, 230 V, ac Operation, 201m³/h Filtered, 223m³/h Unimpeded, IP54, 252 x Hirschmann
8050012908 11843101055, PF 43000 EMC Series Filter Media, 230 V, ac Operation, 201m³/h Filtered, 223m³/h Unimpeded, IP54, 252 x Hirschmann
64130,00 ₽
Артикул:
8050012908
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
The Pfannenberg 4th generation Filterfans is the culmination of 60 years experience in thermal management. Using filterfans is the most efficient and cost-effective way to remove heat from the electrical cabinet at ambient temperatures below target internal. In order to utilize this cost-effective and energy efficient cooling solution, the shielding effect of the electrical cabinet housing for EM radiation is reduced by the installation cut-out. When the EMC filterfan is used, this shield is securely closed via a metal grid so that EM radiation is attenuated before entry and exit.
| Noise Level | 53dB |
| Series | PF 43000 EMC |
| Supply Voltage | 230 V |
| Brand | Pfannenberg |
| IP Rating | IP54 |
| AC or DC Operation | ac |
| Face Dimensions | 252x252mm |
| Filtered Air Flow | 201m³/h |
| Input Current | 310mA |
| Input Power Rating | 45W |
| Unimpeded Air Flow | 223m³/h |
Детали
| Бренд | PFANNENBERG |
|---|
