Главная страница » Магазин » 8056854296 CU4 Series Hydrophobic Bag Filter Filter, G4 Grade 300 mm 592 mm 592 mm Hirschmann
8056854296 CU4 Series Hydrophobic Bag Filter Filter, G4 Grade 300 mm 592 mm 592 mm Hirschmann
7360,00 ₽
Артикул:
8056854296
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
The RS Pro fire rated range of bag filters are used widely in government buildings, hospitals and other sensitive areas. This grade of filter is suitable for air condition to offices, theatres, computer rooms and spray booths. The filter also consists conical stitched pockets for optimal airflow.
| Series | CU4 |
| Brand | RS PRO |
| Product Type | Bag Filter |
| Standards/Approvals | No |
| Filter Type | Bag Filter |
| Media Material | Hydrophobic |
| Actual Width | 592mm |
| Case Material | Polyester |
| Filter Grade | G4 |
| Final Pressure Drop | 176Pa |
| Initial Pressure Drop | 76Pa |
| Nominal Width | 609.6mm |
| Number of Pockets | 6 |
| Actual Depth | 300mm |
| Actual Height | 592mm |
| Nominal Depth | 304.8mm |
| Nominal Height | 24in |
| Header Size | 20mm |
Детали
| Бренд | RS Pro |
|---|
