Главная страница » Магазин » 8846493328 01872.9-30, Filter Fan Plus FPI Series Filter Fan, 115 V ac, AC Operation, 187m³/h Filtered, 204m³/h Unimpeded, IP54, 215 x Hirschmann
8846493328 01872.9-30, Filter Fan Plus FPI Series Filter Fan, 115 V ac, AC Operation, 187m³/h Filtered, 204m³/h Unimpeded, IP54, 215 x Hirschmann
47030,00 ₽
Артикул:
8846493328
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
The Filter Fan Plus series has been designed to optimise climate efficiency within enclosures and cabinets containing electronic/electrical components.
| Вес, кг | 1.77 |
| Configuration | Rectangular |
| Noise Level | 58dB(A) |
| Series | Filter Fan Plus FPI |
| Supply Voltage | 115 V ac |
| Manufacturer | STEGO |
| IP Rating | IP54 |
| Operating Temperature | -25…70°C |
| Fan efficiency | 204m3/h |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Leads | clamps 3×2.5mm2 |
| Type of fan | AC |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating | 0.47A |
| AC or DC Operation | AC |
| Fan dimensions | 215x142x176mm |
| Frequency | 60Hz |
| Mounting hole diameter | 176x176mm |
| Termination Type | Clamp |
| Manufacturer series | FPI 018 |
| Face Dimensions | 215x215mm |
| Face Width | 215mm |
| Filtered Air Flow | 187m³/h |
| Input Current | 560mA |
| Input Power Rating | 38W |
| Unimpeded Air Flow | 204m³/h |
Детали
| Бренд | Stego |
|---|
