Главная страница » Магазин » 8001641913 MC002706,DC Axial Fan, 24 V, Square, 60 mm, 25 mm, Vapo Bearing, 23.5 CFM Hirschmann
8001641913 MC002706,DC Axial Fan, 24 V, Square, 60 mm, 25 mm, Vapo Bearing, 23.5 CFM Hirschmann
2950,00 ₽
Артикул:
8001641913
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
This MC002706 compact DC axial fan, measuring 60mm x 60mm x 25mm, features a single-phase, 4-pole brushless DC motor for reliable and efficient operation. Designed to operate within a voltage range of 8 to 27.6V DC, it consumes minimal power with a rated current of 50mA and power consumption of 1.20W. This fan is ideal for cooling applications in various electronic devices, offering robust performance with a maximum current of 58mA and power consumption of 1.40W.
— Rated Voltage: 24V DC
— Rated Current: 50mA / Max. 58mA
— Rated Power Consumption: 1.20W / Max. 1.40W
— Safety Power Consumption: 1.25W
— Operating Voltage Range: 8 to 27.6V DC
— Starting Voltage: 8V DC (25° C Power ON/OFF)
— Operating Temperature Range: -10°C to +70°C
| Вес, г | 22.68 |
| Supply Voltage | 24VDC |
| Тип подшипника | VAPO |
| Power Rating | 1.4W |
| Bearing Type | Vapo Bearing |
| Current Rating | 58mA |
| Air Flow — CFM | 23.5CFM |
| Air Flow — m3/min | 0.665m³/min |
| Fan Frame Size | 60mm |
| Fan Frame Type | Square |
| Noise Rating | 27dBA |
| Power Connection Type | 2 Lead Wires |
| Rated Speed | 4500rpm |
| Flow Rate — Imperial | 23.5CFM |
| Flow Rate — Metric | 0.665m³/min |
| Voltage Type | DC |
| Supply Voltage VDC | 24V |
Детали
| Бренд | Multicomp |
|---|
