Главная страница » Магазин » 8001996585 Вентиляторы DC F17HA-05MC Hirschmann
8001996585 Вентиляторы DC F17HA-05MC Hirschmann
2190,00 ₽
Артикул:
8001996585
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
AXIAL FAN, 17MM, 5VDC, 0.529CFM, 7DBA; Supply Voltage:5V; Current Type:DC; Fan Frame Size:17mm; External Depth:8mm; Noise Rating:7dBA; Flow Rate — Imperial:0.529cu.ft/min; Flow Rate — Metric:0.015mВі/min; Bearing Type:Sleeve; Power Connection Type:2 Lead Wires; Current Rating:30mA; Product Range:F17HA Series; Power Rating:-; IP Rating:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
| Вес, г | 2 |
| Потребляемая мощность, Вт | 150 |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Series | F17HA |
| Тип подшипника | Sleeve |
| Рабочее напряжение,В | 5 |
| Manufacturer | Nidec Copal Electronics |
| Features | — |
| Noise | 7.0dB(A) |
| Lifetime @ Temp. | — |
| Material — Blade | Acrylic Butadiene Styrene(ABS), Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Material — Frame | Liquid Crystal Polymer(LCP) |
| Operating Temperature | 14 ~ 140В°F(-10 ~ 60В°C) |
| Size / Dimension | Square-17mm L x 17mm H |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Weight | 0.005 lb(2.27g) |
| Width | 8.00mm |
| Current Rating (Amps) | 0.030A |
| Ingress Protection | — |
| Static Pressure | 0.04 in H2O(10.0 Pa) |
| Частота вращения,об./мин. | 8000 |
| Производительность,м.куб./мин. | 0.53 |
| Шум, дБA | 7 |
| Part Status | Active |
| Voltage Range | 4.5 ~ 5.5VDC |
| Approvals | — |
Детали
| Бренд | Nidec |
|---|
