Главная страница » Магазин » 8002219933 OD8025-12HSS, DC Fan Sleeve Bearing 12V 0.25A 2.9W 3100RPM 40CFM 34dB Flange Mount Hirschmann
Артикул:
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Challenger Sealed Sleeve DC Fans Orion Fans Challenger Sealed Sleeve DC Fans provide a unique patented sealed sleeve bearing system that has a life expectancy in excess of 50.000 hours. These fans are available in a variety of sizes from 1.6″ x 0.4″ to 4.7″ x1.5″, 12VDC and 24VDC, and RPMs from 2200 to 7800. Orion Fans Challenger DC Fans are offered at a cost effective price point compared to the ball bearing counterparts.
| Потребляемая мощность, Вт | 2.9 |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Тип подшипника | Sleeve |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 25 |
| Питание | 2pin |
| Brand | Orion Fans |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | Orion Fans |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Auto Restart, Polarity Protection |
| Current Type | DC |
| Noise | 34.0dB |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Axial |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F(-10 ~ 70°C) |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Width | 25.00mm |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Static Pressure | 0.16 in H2O(39.8 Pa) |