Главная страница » Магазин » 8002720938 Centrifugal Fan, 24 V dc, 10cfm, DC Operation, 75mm Hirschmann
8002720938 Centrifugal Fan, 24 V dc, 10cfm, DC Operation, 75mm Hirschmann
10490,00 ₽
Артикул:
8002720938
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
This RS PRO centrifugal fan or blower recirculates and conveys air. Use it in your air conditioners and air conveyor systems.
| Вес, г | 104 |
| Air Flow | 10cfm |
| Noise Level | 38dB(A) |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Width | 75mm |
| Static Pressure | 0.35in/H2O |
| Bearing Type | Ball |
| Blower Type | Blower |
| AC or DC Operation | DC |
| Maximum Current | 240mA |
| Fan Speed | 3000rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Mounting hole diameter | 4.5mm |
| Commutation Type | Brushless |
| Sensor Type | Tachometer, Temperature |
| Termination Type | Lead Wire |
Детали
| Бренд | RS Pro |
|---|
