Главная страница » Магазин » 8004591590 FAD1-06025BBLW12-A, DC Fans DC FAN 60X25mm BALL 5VDC WIRE Hirschmann
8004591590 FAD1-06025BBLW12-A, DC Fans DC FAN 60X25mm BALL 5VDC WIRE Hirschmann
2010,00 ₽
Артикул:
8004591590
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
FAD1 DC Axial Fans
Qualtek Electronics FAD1 DC Axial Fans are offered in a large variety of bearing types: 2-Ball, 1-Ball 1-Sleeve, Sleeve, and Hydro-Dynamic with a wide range of speeds. The FAD1 fans are available from 3.3V DC to 60V DC and sizes from 20mm to 254mm with a large array of functions and special features. The DC axial fans are produced in high tech facilities assuring high-quality standards with large production capabilities.
| Вес, г | 62 |
| Потребляемая мощность, Вт | 1 |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Series | FAD1-06025-A-> |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 60×60 |
| Рабочее напряжение,В | 5 |
| Толщина,мм | 25 |
| Brand | Qualtek |
| Manufacturer | Qualtek |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8414.59.6590 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1(Unlimited) |
| Package | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Features | IC |
| Current Type | DC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 10 |
| Noise | 18.9dB(A) |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Axial |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40В°C |
| Material — Blade | Plastic |
| Material — Frame | Plastic |
| Operating Temperature | 14 ~ 158В°F(-10 ~ 70В°C) |
| Size / Dimension | Square-60mm L x 60mm H |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Weight | 0.137 lb(62.14 g) |
| Width | 25.00mm |
| Housing Material | Plastic |
| Current Rating (Amps) | 0.200A |
| Static Pressure | 0.08 in H2O(19.9 Pa) |
| Частота вращения,об./мин. | 2500 |
| Производительность,м.куб./мин. | 13.2 |
| Шум, дБA | 18.1 |
| Voltage Range | 4.5 ~ 5.5VDC |
| Environmental Information | http://www.qualtekusa.com/PDFs/RoHS_Declaration.pd |
| California Prop 65 | Warning Information |
Детали
| Бренд | Qualtek Electronics |
|---|
