Главная страница » Магазин » 8004604096 8412NH-217, DC Fans DC Tubeaxial Fan, 80x80x25mm, 12VDC, 46.5CFM, 2.4W, 37dBA, 3600RPM, Ball Bearing Hirschmann
8004604096 8412NH-217, DC Fans DC Tubeaxial Fan, 80x80x25mm, 12VDC, 46.5CFM, 2.4W, 37dBA, 3600RPM, Ball Bearing Hirschmann
8580,00 ₽
Артикул:
8004604096
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
8400N Series Tubeaxial DC Fans
ebm-papst's 8400N Series Tubeaxial DC Fans are 80x80x25mm fans with an electronically commutated external rotor motor. ebm-papst's 8400N Series Tubeaxial DC Fans offer fully integrated commutation electronics along with electronic protection against reverse polarity, blocking, and overloading. These fans can be mounted from either face using 4.3mm holes and can be electrically connected via 2 leads, AWG 24 and TR 64.
| Вес, г | 95 |
| Потребляемая мощность, Вт | 2.5 |
| Noise Level | 37 dB |
| Series | 8400N |
| Special Features | None |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 80×80 |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 25 |
| Питание | 2pin |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | EBM-PAPST |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Locked Rotor Sensor |
| Airflow | 46.5 CFM(1.32 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 25 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Noise | 37 dBA |
| Operating Supply Voltage | 12 VDC |
| Power Rating | 2.5 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Tubeaxial |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 79m3/h |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Leads | lead x2 |
| Type of fan | DC |
| Category | DC Fan |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 46.5 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 12 V |
| Единица измерения | шт |
| speed | 3600 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Шум, дБA | 37 |
| Fan dimensions | 80x80x25mm |
| Cable length | 0.31m |
| Rotational rate/speed | 3600rpm |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
