Главная страница » Магазин » 8004666258 TF037C-2100-F, Blowers & Centrifugal Fans Micro Blower, 45K r/min, 4 kPa, 94 grams Hirschmann
8004666258 TF037C-2100-F, Blowers & Centrifugal Fans Micro Blower, 45K r/min, 4 kPa, 94 grams Hirschmann
29500,00 ₽
Артикул:
8004666258
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
TF Micro Blowers
Nidec Components TF Micro Blowers are available in TF029B, TF037-1001-D, TF037E, TF037F, and TF037C variants. The micro blowers feature aerodynamic bearings, high static pressures, low vibration, and long life due to aerodynamic bearings without heat dependence. These TF micro blowers are the smallest, most compact, and most lightweight devices. The micro blowers support resin in full compliance with the Food and Drug Administration (FDA) and UL94 V0 standards. Typical applications include air cleaners, ionizers, 3D printers, servers, and fuel cell systems.
| Вес, г | 91 |
| Air Flow | 1.6L/s |
| Noise Level | 67dB(A) |
| Series | TF037C |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Brand | Nidec Components |
| Manufacturer | Nidec |
| Packaging | Tray |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Blowers |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Current Type | DC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 24 |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Width | 40.4mm |
| Housing Material | Thermoplastic(TP) |
| Static Pressure | 4000Pa |
| Bearing Type | Ball |
| Blower Type | Blower |
| AC or DC Operation | DC |
| Maximum Current | 1.2A |
| Fan Speed | 40000rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Commutation Type | Brushless |
| Termination Type | Header |
| Inlet Diameter | 18mm |
| Outlet Diameter | 17mm |
Детали
| Бренд | Nidec Components |
|---|
