Главная страница » Магазин » 8005184106 OD8015-24HB, DC Fans DC Fan, 80x80x15mm, 24VDC, 30CFM, 0.1A, 33dBA, 3200RPM, Dual Ball, 2xLeads 24AWG Hirschmann
8005184106 OD8015-24HB, DC Fans DC Fan, 80x80x15mm, 24VDC, 30CFM, 0.1A, 33dBA, 3200RPM, Dual Ball, 2xLeads 24AWG Hirschmann
2290,00 ₽
Артикул:
8005184106
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
The ORION FANS OD8015-24HB is a high-quality DC fan designed to provide effective cooling in various electronic applications. With dimensions of 80x80x15mm, this fan is compact yet powerful, capable of delivering 30cfm of airflow. Featuring ball bearings, it ensures smooth operation and prolonged lifespan. Operating at 24V, this fan is perfect for applications that require reliable cooling in a wide range of voltage systems. Whether it's for computers, servers, or other electronic devices, the OD8015-24HB is the ideal cooling solution to maintain optimal performance and prevent overheating.
| Вес, г | 64 |
| Потребляемая мощность, Вт | 2.4 |
| Noise Level | 33 dB |
| Special Features | None |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 80×80 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 15 |
| Питание | 2pin |
| Brand | Orion Fans |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | Orion Fans |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Auto Restart, Polarity Protection |
| Current Type | DC |
| Power Rating | 2.4 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -20 to 80 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Fan |
| COO | TW |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 30 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Частота вращения,об./мин. | 3200 |
| Производительность,м.куб./мин. | 31 |
| Шум, дБA | 33 |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|
