Главная страница » Магазин » 8005851872 G1G146-BA07-52, Fan Blower 24VDC Rectangular/Rounded — 226.8mm L x 262mm H (158mm Dia) Ball 4 Wire Leads Hirschmann
8005851872 G1G146-BA07-52, Fan Blower 24VDC Rectangular/Rounded — 226.8mm L x 262mm H (158mm Dia) Ball 4 Wire Leads Hirschmann
104900,00 ₽
Артикул:
8005851872
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Single inlet centrifugal blowers are high performance fans with an external rotor motor which offers the advantage of a matched rotor and impeller in a compact space saving design. Constructed from die cast aluminium, ebm-papst blowers are rugged and long-life.
| Noise Level | N/A |
| Series | G1G146 |
| Special Features | Analog/PWM Speed Control, Tachometer Output |
| Размеры рамы,мм | 226.8×262 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Питание | 4pin |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Centrifugal Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Current Type | EC |
| Depth | 146 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP42 |
| Operating Supply Voltage | 24 VDC |
| Power Rating | 100 W |
| Operating Temperature | -25 to 60 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Blower |
| COO | DE |
| Housing Material | Die-Cast Aluminum |
| Maximum Airflow | 275CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Bearing Type | Ball |
| Tachometer Signal | Yes |
| PWM Control Signal | Yes |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
