Главная страница » Магазин » 8007269767 9S0924M4011, DC Fans DC Axial Fan, 92x92x25mm, 24VDC, Silent Series, Ribless, Tachometer Hirschmann
8007269767 9S0924M4011, DC Fans DC Axial Fan, 92x92x25mm, 24VDC, Silent Series, Ribless, Tachometer Hirschmann
4230,00 ₽
Артикул:
8007269767
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
9S-Type Silent Cooling DC Fans
Sanyo Denki's 9S-Type Silent Cooling DC Fans have a low-noise feature that decreases both noise and vibration. The 9S-Type fans from Sanyo Denki are available in several sizes, from 60mm 2 up to 120mm 2. The fans feature a voltage range from 12V to 48V, an operating temperature range from -10°C up to +70°C, a pulse sensor, aluminum or plastic frames, a plastic impeller with a UL94V-1 flammability rating, and a 40.000 hours life expectancy.
| Вес, г | 100 |
| Потребляемая мощность, Вт | 1.68 |
| Air Flow | 64.2m³/h |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Series | 9S Type |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 92×92 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 25 |
| Brand | Sanyo Denki |
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Packaging | Bulk |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Locked Rotor Protection, Speed Sensor(Tach) |
| Current Type | DC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 28 |
| Noise | 22.0dB(A) |
| Termination Style | Wire Leads-3 |
| Type | Axial |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F(-10 ~ 70°C) |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Width | 92mm |
| Housing Material | Plastic |
| Static Pressure | 0.087 in H2O(21.7 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Part # Aliases | 3341743 |
| Pressure Type | 2.2 mmAq |
| Ток,А | 70 |
| Частота вращения,об./мин. | 2250 |
| Производительность,м.куб./мин. | 37.8 |
| Шум, дБA | 22 |
| Power (Watts) | 1.68 W |
| RPM | 2250 RPM |
| Voltage — Rated | 24VDC |
| Tradename | San Ace 92 |
| AC or DC Operation | DC |
| Sensor Type | Tachometer |
| Termination Type | Lead Wire |
| Compliance | CSA; TUV; UL |
Детали
| Бренд | Sanyo Denki |
|---|
