Главная страница » Магазин » 8007277338 109P0524A701, DC Fans DC Axial Fan, 52x52x15mm, 24VDC, Tachometer Hirschmann
8007277338 109P0524A701, DC Fans DC Axial Fan, 52x52x15mm, 24VDC, Tachometer Hirschmann
1970,00 ₽
Артикул:
8007277338
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Our DC cooling fans have features such as high airflow, high reliability, and low noise. They can be used in a wide-ranging applications including servers and ICT equipment.
| Потребляемая мощность, Вт | 2.64 |
| Вес, кг | 9.45 |
| Air Flow | 13.24cfm |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Тип подшипника | ball bearing |
| Размеры рамы,мм | 52×52 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 15 |
| Питание | 3pin |
| Manufacturer | SANYO DENKI |
| Features | Locked Rotor Protection, Speed Sensor(Tach) |
| Noise | 36.0dB(A) |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Operating Temperature | -20…60°C |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Width | 52mm |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 22.5m3/h |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Leads | lead x3 |
| Type of fan | DC |
| Static Pressure | 0.28 in H2O(69.7 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating | 0.11A |
| Ток,А | 110 |
| Производительность,м.куб./мин. | 13.24 |
| Шум, дБA | 36 |
| Power (Watts) | 2.64 W |
| RPM | 6800 RPM |
| Voltage — Rated | 24VDC |
| AC or DC Operation | DC |
| Fan dimensions | 52x52x15mm |
| Direction of Curve | Forward |
| Sensor Type | Pulse |
| Cable length | 0.3m |
| Termination Type | Lead Wire |
| Rotational rate/speed | 6800rpm |
| Kind of material | flame retardant |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
Детали
| Бренд | Sanyo Denki |
|---|
