Главная страница » Магазин » 8007400715 D4A-1101N, Limit Switches SPDT SIDE ROTARY Hirschmann
8007400715 D4A-1101N, Limit Switches SPDT SIDE ROTARY Hirschmann
25600,00 ₽
Артикул:
8007400715
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Концевой выключатель
| Accessory Type | SPDT Double-Break Switch |
| ECCN | EAR99 |
| IP Rating | IP67 |
| Type | General Purpose |
| Width | 42mm |
| COO | JP |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Единица измерения | шт |
| Maximum Current | 10A |
| Body Orientation | Right Angle |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Current Rating | 10@480VAC 14VDC A |
| Actuator Style | Side Roller Lever |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Terminal Type | Conduit |
| Action Type | Snap Action |
| Actuator Type | Roller Lever |
| Connection Type | 1/2 in NPT |
| Maximum AC Voltage | 600V |
| Maximum DC Voltage | 250V |
| Mechanical Life | 50000000Operations |
| Mounting Orientation | Back, Front |
| Normal State Configuration | NO/NC |
| Pole and Throw Configuration | SPDT |
| NEMA Standard as Enclosure Rating | 1, 2, 3, 4X, 5, 6P, 12, 13 |
| Operating Force | N/A |
Детали
| Бренд | Omron |
|---|
