Главная страница » Магазин » 8012145017 CFM-8020BF-225-273-20, DC Fans dc axial fan, 80 mm square, 20 mm, 24 Vdc, ball, 2500 RPM, 24.52 CFM, TS Hirschmann
8012145017 CFM-8020BF-225-273-20, DC Fans dc axial fan, 80 mm square, 20 mm, 24 Vdc, ball, 2500 RPM, 24.52 CFM, TS Hirschmann
2180,00 ₽
Артикул:
8012145017
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
CFM-80x Series 80mm x 80mm DC Axial Fans CUI Devices CFM-80x Series 80mm x 80mm DC Axial Fans feature 2000RPM to 7000RPM rated speed, a 12VDC to 24VDC rated voltage range, and an input current rating of up to 0.75A. These axial fans have a dual ball-bearing or omniCOOL™ system construction for maximum reliability. The series offers standard auto-restart protection and an 80mm x 80mm frame size. CFM-80x fans have multiple speed options and tachometer signals available. CUI Devices CFM-80x DC Axial Fans are ideal for IT and telecommunications equipment, medical devices, and industrial applications.
| Потребляемая мощность, Вт | 1.2 |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 80×80 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 20 |
| Brand | Same Sky |
| Factory Pack Quantity | 56 |
| Manufacturer | Same Sky |
| Packaging | Box |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Current Type | DC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Frame Dimensions — mm | 80 mm L x 80 mm W x 20 mm H |
| Pressure Type | 0.07 in H2O |
| Частота вращения,об./мин. | 2500 |
| Производительность,м.куб./мин. | 24.52 |
| Шум, дБA | 27.4 |
| Life | 70000 Hour |
| Lead Length | 300 mm |
| Size | 80 mm |
Детали
| Бренд | Same Sky |
|---|
