Главная страница » Магазин » 8012161547 CFM-6025BF-165-408-20, DC Fans dc axial fan, 60 mm square, 25 mm, 12 Vdc, ball, 6500 RPM, 31.13 CFM, TS Hirschmann
8012161547 CFM-6025BF-165-408-20, DC Fans dc axial fan, 60 mm square, 25 mm, 12 Vdc, ball, 6500 RPM, 31.13 CFM, TS Hirschmann
1810,00 ₽
Артикул:
8012161547
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
60mm DC Fans Same Sky 60mm DC Fans feature dual ball-bearing, sleeve bearing, or omniCOOL™ system construction for maximum reliability. These DC fans come in frame sizes ranging from 25mm to 120mm with airflows ranging from 1.35CFM to 200CFM. The 60mm DC fans are available with rated voltages of 5VDC, 12VDC, 24VDC, and 48VDC. The different frame sizes make the DC fans an ideal thermal management solution for IT and telecommunications equipment, medical devices, and industrial applications. Same Sky 60mm DC Fans offer options for tachometer signal, rotation detector, and PWM control signal.
| Потребляемая мощность, Вт | 5.04 |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 60×60 |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 25 |
| Brand | Same Sky |
| Factory Pack Quantity | 44 |
| Manufacturer | Same Sky |
| Packaging | Box |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Auto Restart, Polarity Protection, Tachometer Signal |
| Current Type | DC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Frame Dimensions — mm | 60 mm L x 60 mm W x 25.4 mm H |
| Pressure Type | 0.37 in H2O |
| Частота вращения,об./мин. | 6500 |
| Производительность,м.куб./мин. | 31.13 |
| Шум, дБA | 40.9 |
| Life | 70000 Hour |
| Lead Length | 300 mm |
| Size | 60 mm |
Детали
| Бренд | Same Sky |
|---|
