Главная страница » Магазин » 8015364637 Вентилятор Ebmpapst W2G115-AG71-12 127x127x38mm 24V (16-28V) 12W Hirschmann
8015364637 Вентилятор Ebmpapst W2G115-AG71-12 127x127x38mm 24V (16-28V) 12W Hirschmann
20560,00 ₽
Артикул:
8015364637
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
The W2G115-AG71-12 is a 24VDC Axial Fan with wall ring, ball bearing, terminal power connection and 2-pole EC motor. Die-cast aluminum housing and sheet steel impeller, directly welded onto rotor and stove enameled. DC fans with electronically commutated external rotor motor. Fully integrated commutation electronics. Mounting from either face using four 4.7mm holes. Air exhaust over struts, counter-clockwise direction of rotation looking at rotor. Electrical connections via 2 flat pins 2.8 x 0.8mm.
| Вес, г | 545 |
| Noise Level | 52 dB |
| Series | W2G115 |
| Special Features | None |
| Размеры рамы,мм | 127×127 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 38 |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Locked Rotor Sensor |
| Airflow | 160 CFM(4.5 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 38 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP22 |
| Noise | 52 dBA |
| Operating Supply Voltage | 24 VDC |
| Power Rating | 12 W |
| Termination Style | Quick Connect Terminal |
| Type | Tubeaxial |
| Operating Temperature | 72 °C |
| Termination | Terminal |
| Category | DC Fan |
| COO | DE |
| Housing Material | DieCast Aluminum |
| Maximum Airflow | 160 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| speed | 4050 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Производительность,м.куб./мин. | 160 |
| Шум, дБA | 52 |
| Линейка продукции | W2G115 Series |
| Поток воздуха — куб.фут/мин | 160фут³/мин |
| Тип корпуса вентилятора | Square |
| Тип Подключения Питания | 2 Lead Wires |
| Класс Защиты IP | IP22 |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
