Главная страница » Магазин » 8016751281 OD1238-24LBXC,DC Axial Fan, 24 V, Square, 120 mm, 38 mm, Ball Bearing, 150 CFM Hirschmann
8016751281 OD1238-24LBXC,DC Axial Fan, 24 V, Square, 120 mm, 38 mm, Ball Bearing, 150 CFM Hirschmann
14690,00 ₽
Артикул:
8016751281
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
The ORION FANS part OD1238-24LBXC is a high-performance DC fan designed for efficient cooling in various electronic and industrial applications. With its dimensions of 120mm x 38mm, this fan is compact yet powerful, delivering an impressive airflow of 150 cubic feet per minute (cfm) to effectively dissipate heat and maintain optimal temperature levels. Operating at 24 volts, it ensures reliable performance and excellent cooling capacity. Whether used in servers, power supplies, or other electronic devices, the ORION FANS OD1238-24LBXC is a reliable and efficient cooling solution for your cooling needs.
| Вес, г | 336 |
| Noise Level | 52 dB |
| Special Features | None |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 38.5 |
| Питание | 2pin |
| ECCN | EAR99 |
| Power Rating | 9 W |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Fan |
| COO | CN |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 150 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Производительность,м.куб./мин. | 150 |
| Шум, дБA | 52 |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|