Главная страница » Магазин » 8017148165 AF80-00135 48V P/2 16.500, DC Axial Fan, 48 V, Square, 80 mm, 38 mm, Ball Bearing, 126.5 CFM Hirschmann
8017148165 AF80-00135 48V P/2 16.500, DC Axial Fan, 48 V, Square, 80 mm, 38 mm, Ball Bearing, 126.5 CFM Hirschmann
22510,00 ₽
Артикул:
8017148165
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
AxiForce model allows the fan speed to be changed via a pulse-width-modulated supply and offer open-collector speed signal output. Suitable for variable frequency drives, automation equipment, LED displays, power modules for 5G mobile network infrastructure, video streaming servers or data centre equipment.
• Performance from 178m³/h to a maximum of 650m³/h, depending on model
• PWM control and speed signal (4 wire specification)
• Aerodynamic design offering quiet operation
• Powerful and efficient motor technology
• Long service life
| Вес, г | 408.2 |
| Air Flow | 220m³/h |
| Supply Voltage | 48 V dc |
| Тип подшипника | Шарикоподшипник |
| Рабочее напряжение,В | 48 |
| Толщина,мм | 38 |
| Width | 80mm |
| Power consumption | 48W |
| Производительность,м.куб./мин. | 13200 |
| AC or DC Operation | dc |
| Maximum Current | 1A |
| Sensor Type | PWM, Tachometer |
| Линейка продукции | AxiForce Series |
| Класс Мощности | 42Вт |
| Номинальная скорость | 16500об/мин |
| Поток воздуха — куб.фут/мин | 126.5фут³/мин |
| Размер Рамы Вентилятора | 80мм |
| Рейтинг Шума | 76дБА |
| Тип корпуса вентилятора | Square |
| Тип Подключения Питания | 4 Провода, ШИМ Управление, Тахометр |
| Ток | — |
| Класс Защиты IP | IP68 |
| Поток воздуха — куб.м/мин | 3.58м³/мин |
| Напряжения Питания DC | 48В |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
