Главная страница » Магазин » 8018622578 9WPA0612P4G2011, DC Fans Fan, 60x60x25mm, 12VDC, Splash/Dust Proof, Ribless, Tach/PWM, IP68 Hirschmann
8018622578 9WPA0612P4G2011, DC Fans Fan, 60x60x25mm, 12VDC, Splash/Dust Proof, Ribless, Tach/PWM, IP68 Hirschmann
11250,00 ₽
Артикул:
8018622578
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
9WPA San Ace 60W, 80W, & 92W Splash-Proof Fans Sanyo Denki 9WPA San Ace 60W, 80W, and 92W Splash-Proof Fans feature IP68 water and dust resistance, industry-leading airflow of 53.7CFM, and maximum static pressure of 1.44inchH2O. Sanyo Denki 9WPA Splash-Proof Fans are suitable for cooling and ventilation applications that require high reliability in harsh environments. 9WPA fans also provide a pulse width modulation (PWM) control function to control the fan speed.
| Fan Type | Tubeaxial |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 60×60 |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 25 |
| Brand | Sanyo Denki |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor(Tach) |
| Current Type | DC |
| IP Rating | IP68 |
| Noise | 56.0dB(A) |
| Termination Style | Wire Leads-4 |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -40 ~ 158°F(-40 ~ 70°C) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Width | 25.00mm |
| Housing Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP68-Dust Tight, Waterproof |
| Static Pressure | 1.43 in H2O(356.2 Pa) |
| Частота вращения,об./мин. | 12000 |
| Производительность,м.куб./мин. | 53.7 |
| Шум, дБA | 56 |
Детали
| Бренд | Sanyo Denki |
|---|
