Главная страница » Магазин » 8026556435 DC axial fan, 12 V, 80 x 80 x 25 mm, 33 m³/h, 12 dB, slide bearing, ebm-papst 8412 NGLV Hirschmann
8026556435 DC axial fan, 12 V, 80 x 80 x 25 mm, 33 m³/h, 12 dB, slide bearing, ebm-papst 8412 NGLV Hirschmann
13310,00 ₽
Артикул:
8026556435
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
DC Axial fan, 8412 NGLV, EBM-PAPST
The 8412 NGLV axial fan is used in all industries where cooling of components or machinery is essential. Fan works by drawing air over a surface to cool it, or by pushing hot air away to cool it.
Features
- Cable connection is with single strands AWG 24 and is stripped and tinned
- Direction of rotation left, viewed on the rotor
- Protected against reverse polarity and blocking
- Electronic commutation completely integrated
| Mounting | Flange Mount |
| Noise Level | 12 dB |
| Special Features | VARIOFAN |
| Размеры рамы,мм | 80×80 |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 25 |
| Product Category | DC Fan |
| ECCN | EAR99 |
| Power Rating | 1.1 W |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -20 to 65 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Fan |
| COO | DE |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 19.4 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 12 V |
| Единица измерения | шт |
| Power consumption | 1.1 W |
| Rated voltage | 12 V |
| Sound pressure level | 12 db |
| speed | 1500 1/min |
| Type of bearing | slide bearing |
| Version | DC axial fan |
| Volume flow | 33 m³/h |
| Automotive | Unknown |
| Part Status | Active |
| PPAP | Unknown |
| ECCN (US) | EAR99 |
| Maximum Operating Temperature (°C) | 65 |
| Minimum Operating Temperature (°C) | -20 |
| Protection | Locking|Polarity |
| Shape | Square |
| Size (Metric) (mm) | 80 X 80 X 25.4 |
| Voltage Rating (V) | 12 |
| Power Rating (W) | 1.1 |
| Nominal Speed (r/min) | 1500 |
| Maximum Airflow (CFM) | 19.4 |
| Noise Level (dB) | 12 |
| Bearings | Sintec-Sleeve |
| Operating Input Voltage Range (V) | 10 to 14 |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
