8033992660 RG160-28/14NTDA, Fan Blower, Centrifugal 24VDC Square — 220mm L x 220mm H Ball 181.3 CFM (5.08m³/min) 3 Wire Leads Hirschmann
45710,00 ₽
Critical Medical Products
ebm-papst Critical Medical Products are designed to meet the complex requirements encountered in the medical technology field, including compact sizes, efficiency, and quiet operation. ebm-papst has engineered a wide range of fans and motors that are compact, efficient, and virtually silent, delivering the precision needed while keeping patient comfort top of mind. ebm-papst fans and blowers are ideal for use in CAT / PET scans (X-ray equipment), hospital beds, medical-related equipment, blood gas analyzers, and CPAP devices. Applications for the motors and drives include ventilation and respiratory monitors, MRI / operating tables, imaging machinery, patient lifters, dialysis machines, and respirators. ebm-papst Critical Medical Products are essential components in the medical industry.
| Noise Level | N/A |
| Series | RG160 |
| Special Features | N/A |
| Размеры рамы,мм | 220×220 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Питание | 3pin |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Blowers |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Airflow | 85.6 CFM(2.4 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 220 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Supply Voltage | 24 VDC |
| Power Rating | 64 W |
| Type | Radial Blower |
| Operating Temperature | -20 to 60 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Blower |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 181CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Bearing Type | Ball |
| Tradename | FlatPak |
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
