Главная страница » Магазин » 8035597771 Вентилятор Ebmpapst G1G160-BH29-52 24V 105W () Hirschmann
8035597771 Вентилятор Ebmpapst G1G160-BH29-52 24V 105W () Hirschmann
117000,00 ₽
Артикул:
8035597771
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
The EBM-PAPST part G1G160-BH29-52 is a high-quality DC Blower with a centrifugal bearing and operates at 24V, with compatibility ranging from 16V to 28V. This powerful blower is capable of delivering an impressive airflow of 297.23 cubic feet per minute (CFM), making it ideal for cooling applications in various industries. Despite its remarkable performance, the blower operates at a quiet 67dB noise level, ensuring a peaceful work environment. Invest in the EBM-PAPST G1G160-BH29-52 for efficient and reliable cooling solutions.
| Noise Level | 67 dB |
| Series | G1G160 |
| Special Features | Analog/PWM Speed Control, Tachometer Output |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Centrifugal Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Current Type | EC |
| Depth | 160 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP42 |
| Operating Supply Voltage | 24 VDC |
| Power Rating | 105 W |
| Operating Temperature | -25 to 60 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Blower |
| COO | DE |
| Housing Material | DieCast Aluminum |
| Maximum Airflow | 297CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Bearing Type | Ball |
| Tachometer Signal | Yes |
| PWM Control Signal | Yes |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
