Главная страница » Магазин » 8041356344 Вентилятор Ebmpapst R1G225-AF11-52 48V 95W 2.2A Hirschmann
Артикул:
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Fan Motorized Impellers 48VDC Round — 225mm Dia Ball 4 Wire Leads
| Вес, кг | 1.45 |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Series | R1G225 |
| Рабочее напряжение,В | 48 |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Motorized Impellers |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor(Tach) |
| Airflow | 665 CFM(18.8 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 225 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP42 |
| Operating Supply Voltage | 48 VDC |
| Approval Agency | CSA, EAC, UL |
| Operating Temperature | -13 ~ 140°F(-25 ~ 60°C) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Width | 99.00mm |
| speed | 2700 RPM |
| Ingress Protection | IP42 |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 95 W |
| RPM | 2700 RPM |
| Voltage — Rated | 48VDC |