Главная страница » Магазин » 8043945039 Вентилятор Ebmpapst 4312NH 12V 4.5W 120×32 Hirschmann
8043945039 Вентилятор Ebmpapst 4312NH 12V 4.5W 120×32 Hirschmann
8640,00 ₽
Артикул:
8043945039
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
4300N DC Axial Fans
ebm-papst 4300N DC Axial Fans are high-performance compact fans featuring an innovative aerodynamic design that keeps them quiet, efficient, and long-lasting. Control cabinets, enclosures, and modern machinery place high demands on thermal management by packing electrical components into small areas. High-performance compact fans are critical for keeping temperatures optimal to ensure reliable system performance. The 4300N series improves upon the 4300 series by providing up to 9 dB(A) lower acoustic noise, 40% more maximum airflow, and 8.5% higher fan efficiency. These DC axial fans are ideal for keeping temperatures optimal to ensure reliable system performance.
| Вес, г | 230 |
| Series | 4300N |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Airflow | 129 CFM(3.7 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 32 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Noise | 46 dBA |
| Operating Supply Voltage | 12 VDC |
| Power Rating | 6.5 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Tubeaxial |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Power consumption | 7.6 W |
| Rated voltage | 12 V |
| Sound pressure level | 47 db |
| speed | 3150 1/min |
| Type of bearing | ball bearing |
| Version | DC axial fan |
| Volume flow | 220 m³/h |
| Bearing Type | Ball |
Детали
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
