8049166968 Вентилятор Ebmpapst RL 48-19/14ML DC24V 0.12A 2.9W 2pin улитка Hirschmann
15770,00 ₽
Critical Medical Products
ebm-papst Critical Medical Products are designed to meet the complex requirements encountered in the medical technology field, including compact sizes, efficiency, and quiet operation. ebm-papst has engineered a wide range of fans and motors that are compact, efficient, and virtually silent, delivering the precision needed while keeping patient comfort top of mind. ebm-papst fans and blowers are ideal for use in CAT / PET scans (X-ray equipment), hospital beds, medical-related equipment, blood gas analyzers, and CPAP devices. Applications for the motors and drives include ventilation and respiratory monitors, MRI / operating tables, imaging machinery, patient lifters, dialysis machines, and respirators. ebm-papst Critical Medical Products are essential components in the medical industry.
| Вес, г | 70 |
| Noise Level | 51 dB |
| Series | RL48 |
| Special Features | N/A |
| Brand | ebm-papst |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Blowers |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Airflow | 12.9 CFM(0.37 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 76 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Supply Voltage | 24 VDC |
| Power Rating | 2.9 W |
| Type | Radial Blower |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Blower |
| COO | DE |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 12.9 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Rated voltage | 24 V |
| Sound pressure level | 53 db |
| speed | 3500 1/min |
| Type of bearing | ball bearing |
| Volume flow | 22 m³/h |
| Tradename | FlatPak |
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
