Главная страница » Магазин » 8049705458 Вентилятор Sanyo Denki San Ace 92W 9WL0912P1H001 12V DC 0.95A 92X38 4pin () Hirschmann
8049705458 Вентилятор Sanyo Denki San Ace 92W 9WL0912P1H001 12V DC 0.95A 92X38 4pin () Hirschmann
7830,00 ₽
Артикул:
8049705458
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
IP68 Rated Fans for Driver Comfort Applications
Sanyo Denki provides various IP68 cooling fans and blowers that are suitable for numerous off-road applications where robust protection of the fan is vital. These IP68-rated fans are part of the cooling unit and push or pull air to the surface of the driver's seat. The blowers push air directly to blow off dust from near the driver and boast low noise and vibration, corrosion resistance, and a robust electrical design. Various sizes are available for these fans and blowers, from 40mm x 28mm to 140mm x 51mm dimensions. Sanyo Denki Driver Comfort products are ideal for lawnmowers, ATVs, tractor canopies, and other agricultural machinery.
| Вес, г | 300 |
| Series | 9WL Type |
| Brand | Sanyo Denki |
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Tachometer, PWM, Splash Proof, Dust Proof |
| Airflow | 102 CFM(2.9 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 38 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 28 |
| IP Rating | IP68 |
| Noise | 55 dBA |
| Operating Supply Voltage | 12 VDC |
| Power Rating | 11.4 W |
| Termination Style | Wire Leads-4 |
| Type | Axial |
| Housing Material | Aluminum |
| speed | 7000 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Pressure Type | 1.05 in H2O |
| Tradename | San Ace 92W |
Детали
| Бренд | Sanyo Denki |
|---|
