Главная страница » Магазин » 8034003081 OD9238-24HBVXC, FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE Hirschmann
8034003081 OD9238-24HBVXC, FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE Hirschmann
5140,00 ₽
Артикул:
8034003081
Категория: DC (постоянный ток)
Описание
VA DC Vane-Axial Fans Orion Fans VA DC Vane-Axial Fans are available in the most popular frame sizes and feature exceptional airflow in applications with extremely high static pressure. These fans maximize airflow in nearly sealed enclosures. The VA DC fans feature a polarity-protected brushless DC motor with auto restart, dual ball bearing system, and are available with all Orion Fans special function options. Orion Fans VA DC Vane-Axial Fans are ideal for networking and telecommunications equipment, industrial electronic cabinets, and medical imaging equipment with high power loads.
| Потребляемая мощность, Вт | 16 |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 92.5×92.5 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 38 |
| Питание | 2pin |
| Brand | Orion Fans |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | Orion Fans |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Auto Restart, Polarity Protection |
| Current Type | DC |
| Power Rating | 22.8W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Vaneaxial |
| COO | CN |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Единица измерения | шт |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Current Rating | 950mA |
| Pressure Type | 0.74 in H2O |
| Air Flow — CFM | 125CFM |
| External Depth | 38mm |
| Fan Frame Size | 92mm |
| Fan Frame Type | Square |
| Noise Rating | 62dBA |
| Power Connection Type | 2 Lead Wires |
| Product Range | OD9238-VXC Series |
| Rated Speed | 5400rpm |
| Частота вращения,об./мин. | 5400 |
| Производительность,м.куб./мин. | 135 |
| Шум, дБA | 58 |
| Supply Voltage VDC | 24V |
| Cable Assembly Category | High Speed, Industry Standard |
| Cable Assembly Length | 0.164 ft, 0.5 m |
| Cable Assembly Type | Pluggable/Direct Attach |
| Cable Style | Madison TurboTwin-Round Jacketed |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|
