Главная страница » Магазин » 8005868004 R2E190-RA50-21, Fan Motorized Impellers 115VAC Round – 190mm Dia Ball 341.4 CFM (9.56m³/min) 4 Wire Leads Hirschmann
Артикул:
Категории: AC (переменный ток), Вентиляторы переменный ток, Разное
Описание
Fan Motorized Impellers 115VAC Round — 190mm Dia Ball 341.4 CFM (9.56mВі/min) 4 Wire Leads
| Потребляемая мощность, Вт | 70 |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Series | R2E190 |
| Тип подшипника | Ball |
| Рабочее напряжение,В | 115 |
| Brand | ebm-papst |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Centrifugal Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8414.59.6560 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1(Unlimited) |
| Package | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Features | Backward Curved Fan Blades |
| Airflow | 341 CFM(9.7 m3/min) |
| Current Type | AC |
| Depth | 190 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| IP Rating | IP44 |
| Noise | 60 dBA |
| Operating Supply Voltage | 115 VAC |
| Power Rating | 70 W |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | UL |
| Material — Blade | Polyamide(PA), Nylon, Fiberglass Reinforced |
| Material — Frame | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| Operating Temperature | -13 ~ 167В°F(-25 ~ 75В°C) |
| Size / Dimension | Round-190mm Dia |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Weight | 2.6 lbs(1.2 kg) |
| Width | 68.50mm |
| Housing Material | Plastic |
| speed | 2450 RPM |
| Ingress Protection | IP44 |
| Bearing Type | Ball |
| Частота вращения,об./мин. | 2450 |
| Производительность,м.куб./мин. | 341.4 |
| Tradename | RadiCal |
| Voltage Range | 100 ~ 130VAC |