Главная страница » Магазин » 8005992663 OA172SAP-11-1TB, Fan Tubeaxial 115VAC Rectangular/Rounded – 172mm L x 150mm H Ball 235.0 CFM (6.58m³/min) 2 Terminals Hirschmann
8005992663 OA172SAP-11-1TB, Fan Tubeaxial 115VAC Rectangular/Rounded — 172mm L x 150mm H Ball 235.0 CFM (6.58m³/min) 2 Terminals Hirschmann
12320,00 ₽
Артикул:
8005992663
Категории: AC (переменный ток), Вентиляторы переменный ток, Разное
Описание
The ORION FANS OA172SAP-11-1TB is a high-performance AC fan designed to provide efficient cooling for various industrial applications. This compact fan features a 172x51mm size and operates at a voltage of 115V. With its ball bearing technology, it ensures long-lasting durability and reliable operation. With an impressive airflow rating of 235 cubic feet per minute (CFM), this fan effectively dissipates heat, maintaining optimal temperature levels in your equipment. Upgrade your cooling system with the ORION FANS OA172SAP-11-1TB and experience enhanced performance and reliability.
| Потребляемая мощность, Вт | 35 |
| Noise Level | 52 dB |
| Series | OA172SAP |
| Special Features | None |
| Тип подшипника | Ball |
| Рабочее напряжение,В | 115 |
| Толщина,мм | 51 |
| Brand | Orion Fans |
| Manufacturer | Orion Fans |
| Product Category | AC Fans |
| Product Type | AC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Current Type | AC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 1 |
| Power Rating | 35 W |
| Termination Style | Quick Connect Terminal |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Termination | Terminals |
| Category | AC Fan |
| COO | TW |
| Housing Material | Die-Cast Aluminum |
| Maximum Airflow | 235 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 115 V |
| Единица измерения | шт |
| Pressure Type | 0.7 in H2O |
| Частота вращения,об./мин. | 3150 |
| Производительность,м.куб./мин. | 235 |
| Шум, дБA | 52.1 |
| Life | 40000 Hour |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|
