Главная страница » Магазин » 8052997398 11667102055 Series Filter Fan, 230 V ac, ac Operation, 625m³/h Filtered, 265m³/h Unimpeded, IP55, 252 x 252 Hirschmann
8052997398 11667102055 Series Filter Fan, 230 V ac, ac Operation, 625m³/h Filtered, 265m³/h Unimpeded, IP55, 252 x 252 Hirschmann
120500,00 ₽
Артикул:
8052997398
Категории: Разное, Решетки и фильтры
Описание
The Pfannenberg Filter fan is engineered for efficient thermal management in industrial settings. It offers protection against dust and water splashes, ensuring reliability in challenging environments. This filter fan provides effective ventilation to maintain optimal operating temperatures for sensitive equipment. With its robust design and energy-efficient performance, it is ideal for a wide range of industrial applications. It is the culmination of 60 years experience in thermal management. Using filter fans is the most efficient and cost-effective way to remove heat from the electrical cabinet at ambient temperatures below target internal.
| Noise Level | 69dB(A) |
| Series | 11667102055 |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Brand | Pfannenberg |
| IP Rating | IP55 |
| AC or DC Operation | ac |
| Face Dimensions | 252x252x119mm |
| Filtered Air Flow | 625m³/h |
| Input Current | 860mA |
| Input Power Rating | 197W |
| Unimpeded Air Flow | 265m³/h |
Детали
| Бренд | PFANNENBERG |
|---|
